مطلب مهم راجع به معايب پاركت

 پاركت لمينت و معايب 


با توجه به زيبايي پاركت لمينت و طرح آن و بسياري از مزايايي كه اين پاركت ها دارند بابد به نكته ااي توجه كنيد و آن معايبي است كه اين پاركت ها دارند . شما بايد قبل از خريد به نكاتي كه ذكر ميشود توجه كنيد. در هنگام خريد بايد حواسمان به معايب پاركت لمينتنيز باشد . در زير به برخي از معايب پاركت  اشاره شده است :
مهم ترين عيبي كه پاركت لمينت نسبت به سراميك دارد مقاومت كم آنها در برابر سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي از كف مي باشد . بنابراين اگر قصد داريد سيستم سرمايشي يا گرمايشي از كف داشته باشيد بهتر است از پاركت به عنوان كف پوش استفاده نكنيد .

پاركت ها از آنجايي كه با چسب چسبانده نمي شوند موقع راه رفتن سر و صدا ايجاد مي كنند . در فصول گرم سال نيز كفپوش ها منبسط مي شوند و به مرور به آنها آسيب مي رسد براي جلوگيري از اين اتفاق بايد اندكي فضا را براي ايجاد انبساط خالي گذاشت كه اين كار نفوذ آب و گرد و خاك را به زير لمينت به دنبال خواهد داشت . 

يكي از معايب پاركت لمينت يا كفپوش‌هاي چوبي نسبت به سراميك، مقاومت كم آنها در برابر سيستم‌هاي سرمايشي و گرمايشي كف نسبت به كفپوش سراميك مي‌باشد كه مي‌توان گفت استفاده لمينت در صورت گرمايش از كف مناسب نيست هرچند برخي از شركت‌هاي توليدكننده با افزايش ضريب انتقال حرارتي سعي در رفع اين نقص نموده‌اند اما با اين حال استفاده از آن توصيه نمي‌شود.

مزيت هاي استفاده از پاركت لمينت 


1- پيش از اينكه پاركت لمينت را نصب كنند در زير آن فوم نصب مي كنند . همين امر باعث مي شود به نوعي مانند عايق عمل كند و از انتقال صدا جلوگيري كند .
2- اين فوم علاوه بر اينكه از انتقال صدا جلوگيري مي كند , عايق حرارت و برودت نيز مي باشد .
3- پاركت لمينت ها نسبت به پاركت هاي چوبي قديمي مقاومت بيشتري در برابر آب دارند . 
4- عدم استفاده از چسب در هنگام نصب پاركت لمينت باعث ميشود كه به كف آسيبي وارد نشود و هر موقع لازم بود ميتوان آنها را جمع كرد و مجددا نصب كرد .
5- پاركت لمينت در مقايسه با پاركت هاي قديمي در مقابل اجسام نوك تيز بسيار مقاوم هستند .
6- به سهولت و به سرعت قابل نصب هستند .

نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |