مطلب مهم راجع به معايب پاركت

 پاركت لمينت و معايب 


با توجه به زيبايي پاركت لمينت و طرح آن و بسياري از مزايايي كه اين پاركت ها دارند بابد به نكته ااي توجه كنيد و آن معايبي است كه اين پاركت ها دارند . شما بايد قبل از خريد به نكاتي كه ذكر ميشود توجه كنيد. در هنگام خريد بايد حواسمان به معايب پاركت لمينتنيز باشد . در زير به برخي از معايب پاركت  اشاره شده است :
مهم ترين عيبي كه پاركت لمينت نسبت به سراميك دارد مقاومت كم آنها در برابر سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي از كف مي باشد . بنابراين اگر قصد داريد سيستم سرمايشي يا گرمايشي از كف داشته باشيد بهتر است از پاركت به عنوان كف پوش استفاده نكنيد .

پاركت ها از آنجايي كه با چسب چسبانده نمي شوند موقع راه رفتن سر و صدا ايجاد مي كنند . در فصول گرم سال نيز كفپوش ها منبسط مي شوند و به مرور به آنها آسيب مي رسد براي جلوگيري از اين اتفاق بايد اندكي فضا را براي ايجاد انبساط خالي گذاشت كه اين كار نفوذ آب و گرد و خاك را به زير لمينت به دنبال خواهد داشت . 

يكي از معايب پاركت لمينت يا كفپوش‌هاي چوبي نسبت به سراميك، مقاومت كم آنها در برابر سيستم‌هاي سرمايشي و گرمايشي كف نسبت به كفپوش سراميك مي‌باشد كه مي‌توان گفت استفاده لمينت در صورت گرمايش از كف مناسب نيست هرچند برخي از شركت‌هاي توليدكننده با افزايش ضريب انتقال حرارتي سعي در رفع اين نقص نموده‌اند اما با اين حال استفاده از آن توصيه نمي‌شود.

مزيت هاي استفاده از پاركت لمينت 


1- پيش از اينكه پاركت لمينت را نصب كنند در زير آن فوم نصب مي كنند . همين امر باعث مي شود به نوعي مانند عايق عمل كند و از انتقال صدا جلوگيري كند .
2- اين فوم علاوه بر اينكه از انتقال صدا جلوگيري مي كند , عايق حرارت و برودت نيز مي باشد .
3- پاركت لمينت ها نسبت به پاركت هاي چوبي قديمي مقاومت بيشتري در برابر آب دارند . 
4- عدم استفاده از چسب در هنگام نصب پاركت لمينت باعث ميشود كه به كف آسيبي وارد نشود و هر موقع لازم بود ميتوان آنها را جمع كرد و مجددا نصب كرد .
5- پاركت لمينت در مقايسه با پاركت هاي قديمي در مقابل اجسام نوك تيز بسيار مقاوم هستند .
6- به سهولت و به سرعت قابل نصب هستند .


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

زيبايي با سراميك و پاركت

ويژگي هاي پاركت و سراميك

بهتر است در اين مطلب نكاتي كه راجب به كف پوش است را با دقت بخوانيد و ببينيد كه چه تفاوتهايي باهم دارند . و از چه ويژگي هايي در آنها استفاده شده است . اين نكات به شما در انتخاب راهنمايي ميكند. اگر بخواهيم ويژگي هاي پاركت و سراميك را به صورت موردي اشاره كنيم هر يك از آنها ويژگي ها و مزايا و معايب زيادي دارند اما اگر بخواهيم به صورت خلاصه اشاره كنيم پاركت بهتر است يا سراميك ، مطلب زير ميتواند كاربردي و مفيد باشد . 
• سراميك به دليل سردي فيزيكي كه دارد داراي مضرات بسيار زيادي ،راه رفتن بر روي آن ميتواند تاثير بد بر روي مفاصل بگذارد . اما در عوض پاركت لمينت از گرمي بي نظيري بر خوردار است و حس طبيعي بودن و گرمي را با خود به ارمغان مي آورد . از آنجايي كه سراميك از جنس سنگ است نسبت به چوب شكننده تر مي باشد بنابراين بايد با احتياط بيشتري با آن برخورد شود . اگر جسمي سنگين بر روي سرامك بيوفتد احتمال شكستن آن وجود دارد . به علاوه ترك هايي كه بر روي سراميك ايجاد مي شود زيبايي ان را از بين مي برد . از طرفي ديگر جلا دادن چوب بساي ساده تر است و به همين دليل طول عمر بيشتري دارد ، چرا كه ميتوان آن را با سمباده و روغن مانند روز اول كرد . تنوع و تركيب رنگ هاي پاركت بسيار بيشتر از چوب است چرا كه انواع مختلف چوب وجود دارد كه قدرت انتخاب مشتري را افزايش مي دهد . در ادامه ي اين مقاله مزايا و معايب هر يك را به صورت موردي بيان مي كنيم 

انتخاب بهترين نوع كف پوش

پاركت بهتر است يا سراميك ، علاوه بر ظاهر متفاوت كه بين سراميك و پاركت وجود دارد . نكات قابل ملاحظه ي ديگري نيز وجود دارند كه مي توانند در تصميم گيري شما بسيار موثر باشند . كه بخشي از آن مربوط به سليقه ي شما و بخشي ديگر نيز مربوط به ويژگي هاي هر يك از آنها مي باشد . 
براي اينكه بتوانيد در اين مورد بهتر تصميم گيري كنيد بهتر است به اين سوالات پاسخ دهيد :
• ظاهر كف پوش براي شما در اولويت قرار دارد يا عملكرد آن ؟
• تا چه اندازه ميتوانيد براي تميز كردن و مراقبت از كف پوشتان زمان صرف كنيد؟
• ميزان رفت و آمد منزل شما تا چه اندازه است ؟ 
• ميزان مقاومت كف پوش در برابر اين رفت و آمد ها چقدر بايد باشد ؟


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۵:۴۸ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

دوام در يك پاركت لمينت

درباره دوام پاركت باراباس

يكي از نگراني هاي هر مشتري ميتواند اين باشد كه اين پاركت لمينت ها به چه ميزان در مقابل عوامل خاريج دوام دارند.ما در اين مطلب قصد داريم كه براي اين نگارني شما پاسخ دهيم.

پاركت لمينت باراباس كف پوشي چند لايه اي است كه هر مكاني را با سطحي زيبا، ضد ضربه، نافرسا و ضدخش مورد پوشش قرار داده و با سطح ملاميني فشرده و ذره هاي مقاوم روئين براي دوام بيشتر در رنگ ها و طرح هاي متفاوت موجود است.

قابليت هاي پاركت لمينت باراباس

مزاياي محصر به فرد پاركت لمينت

بهداشتي تر از موكت و كفپوش ها پلاستيكي

سهولتي بي نظير در تعمير در مقايسه با موكت و كفپوش

دارا بودن لايه ضدخش

دارا بودن لايه مقاوم در برابر لك و آتش ناشي از سيگار

نصب آسانتر و سريعتر از كاشي و سراميك

نگهداري آسان

زيبايي و درخشندگي بيشتر نسبت به پاركت لمينت چوبي

قابليت نصب در مناطق مرطوب

قابليت نصب بر روي سيستم گرمايشي از كف


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۳۳:۲۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

درباره طراحي داخلي منزل

آشنايي با طراحي داخلي منزل

دانستن اينكه منزل خود را چگونه طراحي كنيم داراي نكات و مواردي است كه براي شما ميتواند سخت و يا مشكل ساز باشد.به همين منظور ما براي شما اطلاعاتي را در اين مطلب گرد آوري كرده ايم.

اگر بين وسايلتان كه براي دكور استفاده ميكنيد وسايل قديمي وجود دارد، موقع چيدن وسايل طوري عمل كنيد كه اشيا دقيقا در مركز توجه باشند . در عين حال ميتوان اين جلوه را با نور پردازي زياد كرد

 در ايجاد دكوراسيون داخلي براي كفپوش هاي اتاق كوچك از پاركت لمينت بزرگ استفاده نكنيد  همينطور كه سراميك هاي كوچك فضاي بزرگ را جالب نميكنند. به عبارت ديگر بزرگي محيط با اندازه سراميك ها نسبت مستقيم دارد.

از گذاشتن گياهان و مخصوصا گل ها طبيعي معطر  در اتاق خواب هايتان دوري كنيد. استراحت طولاني در محيطي كه گياه معطر وجود دارد و مملو از گرد گياه است ميتواند باعث آلرژي شود ، مخصوصا افرادي كه سابقه بروز حساسيت را در خود داشته اند. در چنين وضعيتي توصيه ميكنيم از گل هاي مصنوعي استفاده كنيد.

پيش از ساخت دكوراسيون داخلي در معماري قالب سقف كاذب، آرك، گچ بري ها، ديواركوب ها و ....، بايد پيامدهايي را كه اين اجزا به محيط وارد ميكنند را نيز در نظر بگيريد. مثلا ميخواهيد يك سقف كاذب در محيطي با ارتفاع كم درست كنيدنه تنها جلوه زيبايي ندارد، بلكه سقف را بازهم از آنچه هست كوتاه تر نشان ميدهد.

در طراحي دكوراسيون داخلي استفاده از پرده هاي داراي طرح ناسازگار با محيط جدا خود داري كنيد

توصيه ميكنيم از يك فرش خوش نقش و نگار براي محيط هايي داراي رنگ ملايم استفاده كنيد و بر سطح لوازم ، دكورهاي از جنس پارچه حتي سطح كف اتاق ، اثري از طرح ها نقش هاي زيادي به چشم نمي آيد ، باعث تنوع بسيار زيادي ميشود و كمك فراواني بما ميكند.

استفاده رنگ هاي تند در فضاهايي كه شخص براي فعاليت كاري براي زمان زيادي در آن حضور دارند حركتي غير حرفه اي و ناشيانه ميباشد.

هنگام طراحي دكوراسيون داخلي براي نور پردازي درون خانه جهت بر قراري حفظ امنيت، ايجاد نور پردازي در پله ها را فراموش نكنيد .قراردادن چراق روشنايي در ابتدا و انتهاي راه پله براي اين منظور كافي است

ايجاد يك پالت رنگي مناسب در فضاي آشپزخانه، با چرخش رنگ هاي انتخابي در قالب لوازم دكوراسيون بزرگ و حتي خرده ريزها انجام پذير است. 

از كفپوش هاي پلاستيكي مانند مكالئوم و لينولئوم براي پوشش كف آشپزخانه استفاده نكنيد زيرا در مجاورت مستقيم با آب كنده مي شوند.

كاغذ ديواري

پاركت لمينت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

اهميت رنگ ها در پاركت لمنيت

رنگ پاركت لمينت و فضاي اطراف

همه ما به يكي از مواردي كه بر محيط اطراف ما بسيار تاثير گذار است صحبت ميكنيم.اين موضوع برگرفته از اين است كه همه بايد اين حقيقت را درك كنند كه رنگ هاي وسايل بر محيط بسيار تاثير خواهند گذاشت.بنابر اين شما ميتوانيدب اانتخاب يك رنگ مناسب محيط را به راحتي زيبا كنيد

رنگ پاركت لمينت كه انتخاب مي كنيد مطمئنا روي فضاي داخلي تاثيرگذار است.با آگاهي از اين كه رنگ، نور و فضا به هم وابسته اند، انتخاب سخت تر مي شود. رنگ سقف و ديوارها و لوازم محيط تاثير قابل توجهي روي احساس شما مي گذارد.رنگ انتخابي مي تواند يك اتاق را بزرگتر، كوچكتر، پهن تر ، باريك تر ، عميق تر، بلندتر، روشن تر و يا گرم تر نشان دهد.

 تاثير رنگ پاركت لمينت بر فضا

نكاتي براي انتخاب رنگ پاركت لمينت

1.يك اتاق با لمينت و ديوارهاي روشن خانه را بزرگتر نشان مي دهد اما اگر فقط از رنگ هاي روشن استفاده شود، خانه سرد و بي روح خواهد شد.

2.اگر ديوارهاي اتاق تاريك اما لمينت و سقف روشن باشد، تاثير خطوط افقي بيشتر مي شود به عبارت ديگر به خطوط افقي بيشتر توجه شود.

3.در صورتي كه لمينت و سقف روشن و كل ديوارها تيره باشند اتاق باريك تر و بلندتر به نظر مي رسد.

4. پاركت لمينت تيره با ديوارها و سقف روشن اتاق را پهن تر نشان مي دهند.

5.يك اتاق با لمينت و سقف تيره و ديوارهاي روشن، پهن تر نشان مي دهند.

تيراژه هارموني ارائه دهنده انواع پاركت لمينت  با برند باراباس و با ضمانت نامه معتبر و خدمات فروش و پس از فروش با بهره گيري از كارشناسان و مجريان توانمند همواره با شما خواهد بود تا انتخابي ايده عال داشته باشيد.

كاغذ ديواري

پاركت لمينت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۱۶:۴۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

پاركت لمنيت هاي ضمانت نامه دار

 ضمانت نامه پاركت لمينت باراباس

يكي از دلايل براي نشان دادن كيفيت يك محصول را ميتوان كاراي ضمانت نامه هاي آن محصول دانست به همين منظور ما در اين مطلب ميخواهيم به شما نمونه هايي از ضمانت نامه هاي پاركت لمنيت هاي باراباس را ارائه بدهيم.

اين شركت پاركت لمينت را از زمان فروش آن به خريدار اصلي براي استفاده تجاري يا مسكوني در موارد ذيل ضمانت مي كند:

-عدم رنگ پريدگي در مقابل نور غيرمستقيم خورشيد

-مقاومت در برابر لكه

-درست و صحيح بودن كليك هاي نگهدارنده

ضمانت شامل آسيب هاي ناشي از موارد زير نمي شود:

-نصب غيراصولي از سوي نصاب

-استفاده غلط مثل خراشيدگي، برش يا آسيب ايجاد شده به وسيله جسم سخت

-قرار گرفتن در معرض دماي زيادتر از حد استاندارد

-آسيب ناشي از آب

-نگهداري نادرست

-حوادث غيرمتقربه (سيل،زلزله و ...)

لازم به يادآوري است ضمانت و تعهد اين محصول مشمول نمايندگاني است كه داراي لوح نمايندگي يا تائيديه از سوي اين شركت باشند.

قبل از نصب پاركت 

-پانل (صفحه ها) را زير نور مناسب نگاه كنيد تا مطمئن شويد نقصي ندارند.

-اين محصول براي استفاده در اتاق هاي مرطوب مانند حمام و سونا مناسب نمي باشد.

-فرش كردن لمينت بايستي به سبك چيدمان شناور انجام شود ، به هيچ شكل نبايد به زمين چسبانده ،ميخ شده و يا ثابت شود.

-زير كف بايد كاملا خشك،همتراز،تميز و سخت باشد.

-ناهمواري كف كه بيشتر از 3 ميلي متر در هر متر باشد بايستي با ماستيك پوشيده شده و صاف شوند.

-ابزارهاي اتصالي را (با حداقل 2 سانتي متر پهنا) مابين اتاق هاي انفرادي و در اتاق هايي كه بلندتر و يا پهن تر از 8 متر مي باشند قرار دهيد.

-اولين پانل را طوري قرار دهيد كه زبانه آن رو به ديوار باشد.از فاصله دهنده استفاده كنيد تا مطمئن شويد فاصله لازم تا ديوار را رعايت كرده ايد.(2/1 سانت الي 5/1 سانت)

-لطفا دستورالعمل نصب را كاملا رعايت نماييد.در موارد نصب نامناسب پاسخگوي هيچگونه مطالبه ضمانت نخواهيم بود.

كاغذ ديواري

پاركت لمنيت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳:۴۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |