شناخت معايب كف پوش چوبي

عيب هاي كف پوش چوبي

كف پوش ها داراي عيب ها و مشكلات زيادي هستند . درست است كه بسيار زيبا و خاص و شيك هستند و در مورد مزيت هاي آن زياد گفته شده است اما بايد بدانيد كه در مقابل داراي معايب زيادي هم هستند. از اينكه كف پوش هاي چوبي بسيار زيبا و شيك هستند و اينكه اكثريت از آنها استفاده ميكنند و زيت هاي زيادي دارند شكي وجود ندارد. ولي در مورد اين كف پوش ها معايبي نيز وجود دارد.  برخي از باور هايي وجود دارد كه شايد شما نيز آن ها را شنيده باشيد . پاركت ها چون از جنس چوب هستند ممكن است خانه اي براي موريانه يا سوسك باشد . و همين عامل باعث شده است كه علي رغم تمايل به خريد گاهي اوقات از خريد كف پوش هاي چوبي منصرف شويد . در واقع كساني كه اين باور را دارند به علت جنس پاركت لمينت است اما لايه هاي شيميايي كه پلي استر نام دارند باعث مي شود هيچ گونه حشره اي در آن ها رشد نكند و زنده نماند . اگر شما نيز جز آن دسته از افرادي هستيد كه اين سوال ذهن شما را مشغول كرده كه آيا پاركت موريانه مي زند بهتر است پس از مطالعه ي اين مقاله با خيال راحت اقدام به خريد نماييد .

چگونه از ايجاد موريانه در پاركت جلوگيري كنيم


همانطور كه در بالا نيز اشاره شد پاركت هاي نو كه لايه اي از پلي استر بر روي خود دارند به هيچ عنوان موريانه نمي زنند . ممكن است پس از تردد هاي فراوان اين لايه هاي پلي استري از بين بروند . پس بهتر است پس از چند سال استفاده از پاركت يا آنها را به كلي عوض كنيد . يا اينكه مجددا لايه ي پلي استري بر روي آن بكشيد تا خيالتان راحت شود .ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۲۸ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۰:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

بهترين نوع در انتخاب كف پوش

چه عيوبي در كف پوش سراميكي است؟ 

در اين كه كف پوشهاي سراميكي بسيار زيبا و كاربردي هستند و دررنگ وتنوع بسياري وجود دارند اما بايد بدانيد كه اين كف پوشها با وجود اين مزيتها عيبهايي را دارا هستند كه بايد حتما به آنها توجه كرد.  اگر بخواهيم مزايا و معايب سراميك را بر شماريم ميتوانيم به موارد زير اشاره كنيم . نصب زمان بر كف پوش هاي سراميكي در كنار سردي كه آنها در فصول سرد دارند باعث شده اندكي از محبوبيت آنها كاسته شده و افراد به فكر استفاده از پاركت لمينت باشند . سراميك ها در مقابل ضربه ي شديد مي شكنند و پيدا كردن تايل مشابه در بازار دشوار است و براي يك دست شدن سراميك ها بايد همه ي آنها را عوض كرد .براي جلوگيري از اين اتفاق مي توان هنگام خريد تعدادي سراميك اضافي خريداري كرد تا در هنگام آسيب ديدن بتوان آنها را جايگزين كرد .سراميك ها در صورتي كه مرطوب يا خيس باشند بسيار لغزنده هستند و سردي آنها باعث درد مفاصل مي شوند .

مزاياي استفاده از كف پوش هاي سراميكي

در بالا به برخي از معايب استفاده از سراميك اشاره شد . برخي از مزايا و معايب سراميك در زير گفته شده است

  • كف پوش هاي سراميكي معمولا در هر رنج قيمتي قابل تهيه مي باشند .
  • در مقابل رطوبيت بسيار مقاوم هستند و براي محيط هاي مرطوب همچون دستشويي و حمام مناسب هستند .
  • تنوع در طرح ها و رنگ هاي آنها بسيار زياد است .
  • تميز كردن و نگهداري آنها نسبت به پاركت هاي چوبي راحت تر است .

ادامه مطلب
نوشته شده توسط نادر رفيعي | ۳ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۴:۳۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |